Ośrodek Wsparcia i Integracji FENIKS

 

Mieści się w lokalu przy ul. Wysockiego 20, przyznanym FENIKS Stowarzyszeniu Amazonek Warszawa – Targówek przez burmistrza Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy.

_

Jest to lokal o powierzchni 58m2 z zapleczem sanitarnym, przystosowany w wyniku realizacji zadania: „Bezpieczny Ośrodek Wsparcia” do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych.

Ośrodek działa na zasadach, określonych w Regulaminie, a osobą odpowiedzialną za jego prowadzenie Ośrodka jest kierownik Ośrodka.

Jest to miejsce przyjazne dla:

  • osób przed, w trakcie i po leczeniu choroby nowotworowej, dla ich rodzin, bliskich i przyjaciół.
  • seniorów, osób wspierających.
  • dla wszystkich, dla których zdrowie jest priorytetem w życiu, którzy są zainteresowani profilaktyką raka piersi oraz chcą skorzystać z naszego doświadczenia z okresu chorowania i zdobytej wiedzy;

 

Prowadzimy tu edukację prozdrowotną, poradnictwo, naukę samobadania piersi, spotkania integracyjne, organizujemy warsztaty, wykłady, dysponujemy dużym zbiorem materiałów promocyjnych i informacyjnych.

 

W 2015 roku w ramach wsparcia warszawskich organizacji pozarządowych przez Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy zrealizowaliśmy projekt: ”Bezpieczny Ośrodek Wsparcia”, w ramach którego przeprowadziliśmy adaptację pomieszczeń Ośrodka, poprawiając w znacznym stopniu funkcjonalność pomieszczeń i warunki do realizacji zadań oraz czyniąc go przyjaznym i dostępnym dla wszystkich, a przede wszystkim osób z niepełnosprawnościami i starszych.

W ośrodku odbywają się następujące działania:

Choreoterapia

Choreoterapia

Lekkie ćwiczenia taneczne przy muzyce, bardzo przyjazne dla osób starszych oraz osób z niepełnosprawnościami. Zajęcia prowadzi psychoterapeutka Katarzyna M., absolwentka kursu doskonalącego Life/Art Process, trenerka metody Living Dance Form.

 

Odbywają się w sali spotkań Ośrodka Wsparcia i Integracji FENIKS, ul. Wysockiego 20 , poniedziałek w godzinach 18:00-19:30.

 

Zajęcia bezpłatne.

 

Spotkania adresowane do osób dotkniętych nowotworem piersi, mieszkańców Warszawy.

Spotkania kółek zainteresowań

Spotkania kółek zainteresowań

Przyjdź na spotkanie, weź udział w spotkaniach kółek zainteresowań: komputerowego, robótek ręcznych, malarskiego, gier planszowych, turystycznego lub fotograficznego.

Dołącz do Klubu Miłośników Teatru i Sztuki, obejrzysz z nami ciekawy film, spektakl teatralny, wystawę.

Może w ramach kółka turystycznego zorganizujemy razem wycieczkę turystyczną?

Warsztaty

W ramach prowadzonych projektów współfinansowanych przez różne istytucje udzielające dotacji celowych, organizujemy różne warsztaty. Staramy się prowadzić jak najczęściej te, które cieszą się najwyższymi ocenami, jak warsztaty ćwiczenia pamięci, kulinarne, arterapii, psychologiczne. Terminy prowadzonych warsztatów zamieszczamy w Aktualnościach.

 

Zapraszamy do sprawdzenia.

Skorzystaj ze sprzętu rehabilitacyjnego i pomocniczego

Skorzystaj ze sprzętu rehabilitacyjnego i pomocniczego

Posiadamy w Ośrodku Wsparcia i Integracji FENIKS n/w sprzęt rehabilitacyjny i pomocniczy konieczny do realizacji programów rehabilitacyjnych:

  • rotory do rehabilitacji kończyn górnych i dolnych,
  • rower rehabilitacyjny stacjonarny poziomy,
  • oryginalne taśmy rehabilitacyjne,

Włącz się w nasze działania.

Zapraszamy!